Jaunumi

Koris "Allemanda"gatavojas konkursam

29. februārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā /JVLMA/ norisināsies nu jau 6. Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss "Lai skan!”.

Šī gada konkursam pieteikušies vairāk nekā 25 kolektīvi no Bauskas, Aizputes, Saldus, Vaiņodes, Ventspils, Rīgas, Jēkabpils, Rēzeknes, Balviem, Talsiem un Liepājas un Jelgavas.
Konkursam cītīgi gatavojas arī mūsu skolas koris "Allemanda" skolotājas Edītes Bergmanes vadībā - lai labi skan!


Konkursa dienā norisināsies bagātīga notikumu programma, kas vainagosies ar katras konkursa kategorijas finālistu cīņu par "Mazo balvu" un "Lielo balvu".
 

Izcils sniegums Valsts konkursa finālā

Priecājamies par mūsu skolas audzēkņu veiksmīgo startu valsts konkursa Stīgu instrumentu spēle - Ģitāras spēle finālā!
APSVEICAM
Aleksandru Kārklišu ar iegūto II vietu 
Dāvi Dzintaru ar iegūto III vietu 

PALDIES
par ieguldīto darbu skolotājam Endijam Rožkalnam!

Spēlēsim Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskājā orķestrī

VSIA "Latvijas Koncerti" aicināja mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu audzēkņus piedalīties atlases konkursā, lai kļūtu par daļu no Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskā orķestra sastāva.

Orķestris spēlēs diriģenta Aināra Rubiķa vadībā 31. jūlijā Dzintaru koncertzālē kopā ar pasaulslaveniem, Latvijā dzimušiem mūziķiem. Meistarklašu nedēļa notiks no 23. līdz 30. jūlijam diriģenta Aināra Rubiķa vadībā Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā. Savukārt Latvijas Simtgades jauniešu orķestra mēģinājumi sāksies 7. martā.

Atlases konkursā par vietu Latvijas Sitmgades jauniešu simfoniskājā orķestrī piedalījās arī 4 mūsu skolas audzēkņi, no kuriem 3 - Alita Vangale (vijole), Rafaels Krasņikovs (čells) un Līvija Tolpežņikova (oboja)  saņēma  uzaicinātājumu spēlēt orķestrī.

Panākumi skauves runas konkursā

18. februārī notika skolēnu skatuves runas konkurss 7. līdz 12. klašu skolēniem. Šogad tajā piedalījās 17 dalībnieki no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas pamatskolas "Valdeka" – attīstības centra, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 4. vidusskolas, Jelgavas 5. vidusskolas un Jelgavas Mūzikas vidusskolas.

Konkursantus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija režisore, grāmatas "Jettes dienu grāmata" sastādītāja Elīna Apsīte, Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra aktrise, Ā.Alunāna memoriālā muzeja galvenā speciāliste – Elīna Skutele, latviešu valodas un literatūras skolotāja, ZRKAC pasniedzēja – Andra Poota un Uģis Točs – impravizators, mīms un pasākumu vadītājs.

"Pirmo reizi skatuves runas konkursā bija priekšnesums ar vokāliem iestarpinājumiem. Tas nenoliedzami bija kas jauns un konkrēto uzstāšanos padarīja oriģinālāku, un krāšņāku," stāsta ZRKAC konkursa koordinatore Vēsma Cielava. 
APSVEICAM
Ellu Skeransku ar iegūto I pakāpi Jelgavas pilsētas skatuves runas konkursā!

Panākumi valsts konkurs finālā

Priecājamies par mūsu skolas akordeona spēles audzēkņu panākumiem Valsts konkursa finālā!
APSVEICAM
Jeļenu Jasjuļaņecu  ar iegūto 2.vietu
Rafaellu Mitjurņikovu ar iegūto 3.vietu
Edvardu Silinu ar iegūto 3.vietu

PALDIES par ieguldīto darbu skolotājām 
Marijai Vasiļjevai un
Līgai Valterei

Mūsu akordeonistes guvušas izcilus panākumus arī Mūzikas vidusskolu grupā:
ASVEICAM
Darju Grišinu ar iegūto I vietu
Agati Paštori ar iegūto 3.vietu
Eniju Morkvenu ar iegūto 3.vietu

PALDIES par ieguldīto darbu skolotājai
Ludmilai Furmanovai

 

Draudzības koncertā satiekas ģitāristi

11.februārī JVLMA kopējā draudzības koncertā satikās Kaspara Zemīša ģitārspēles studenti un audzēkņi no dažadām mūzikas skolām.

Muzicēja J.Mediņa Mūzikas skolas (30V), Jelgavas Mūzikas vidusskolas un BJMK Rokskolas audzēkņi.

Paldies Endijam Rožkalnam  un Kasparam Zemītim par radošo iedvesmu!

Pianistes Diānas Zandbergas koncerts

Pianistes Diānas Zandbergas solokoncertā Portreti klavierēm skanēs      1920. gadā sarakstītās Jāzepa Vītola Variācijas-portrejas, kurās komponists portretējis vienpadsmit Latvijas Konservatorijas pirmā mācību gada Klavieru nodaļas pedagogus, kas ir īpaši aktuāli šogad, kad Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija svin simtgadi.

Programmā iekļauta arī Imanta Zemzara mūzika – Otrā klaviersonāte (2004) un jaundarba Vēl viena ceļiniekfantāzija (2019) pirmatskaņojums.

Koncertu noslēgs monumentālais Modesta Musorgska (1839–1881) cikls Izstādes gleznas, kas veltīts komponista drauga, krievu mākslinieka un arhitekta Viktora Hartmaņa (1834–1873) piemiņai. Svītas desmit skaņdarbu radīšanai komponists par pamatu izmantojis vienpadsmit Hartmaņa zīmējumus un akvareļus.
 

Čelli skan Prāgas Starptautiskajā konkursā

No 29.01 līdz 3.02 Prāgā notika 14. Jan  Vychytil  vārdā nosuaktais Starptautiskai Čello konkurss, kurā 7 vecuma grupās piedalījās jaunie mūziķi no visas pasaules. Konkursā piedalījās arī 3 mūsu skolas  audzēkņi .

APSVEICAM Kristiānu Gorbatko ar iegūto 2.vietu
Annu Kļimovu
un Pēteri Kravčenko  ar  4.vietu

PALDIES par ieguldīto darbu skolotājai Irinai Titarenko un koncetmeistarei Annai Rudzišai!

Panākumi 6.Mazajā A.Dombrovska konkursā

Kultūras mecenāta un vijoļmeistara Augusta Dombrovska vārdu nes ne tikai mūzikas skola, bet arī stīgu instrumentu spēles konkurss, kurš jau sesto gadu pulcināja jaunos vijolniekus, altistus un čellistus.
Žūrijas priekšsēdētāja Ligita Zemberga īpaši atzīmēja mūsu skolas koncertmeistara Valda Tensona sniegumu, pasniedzot labākā koncetmeistara diplomu.

APSVEICAM 
Rafaelu Krasņikovu ar iegūto I vietu

PALDIES par ieguldīto darbu
skolotājai Sallijai Bankevicai un
koncertmeistram Valdim Tensonam! 

Skanīgs sniegums konkursā

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) no 23. līdz 26. janvārim notika jau 25. Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss.
Šogad tas veltīts izcilā vācu komponista Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubilejai un tajā piedalījās 186 mūziķi no 51 mūzikas skolas,

APSVEICAM
Dominiku Levuškānu ar iegūto III vietu

PALDIES par ieguldīto darbu
skolotājam Guntim Supem un
koncertmeistaram Uģim Muzikantam
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību, kā arī uzkrāj anonīmus datus par vietnes apmeklējumu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai jelgavasmuzskola.lv