Jaunumi

Gada noslēguma koncerti - prieks un gandarījums

Mācību gads ir noslēdzies, atstājot aiz sevis prieku par paveikto, kā arī sakrāto spriedzi un nogurumu.
Maijs ir mūsu darba  "ražas laiks" - septembrī iesētās sēkliņas, gādīgi koptas un lolotas, ir pārvērtušās skaistos ziedos. Katram sava krāsa, smarža un īpaša vieta šajā dārzā -  gan rozei, gan atraitnītei, gan dzelkšņainam dadzim! 
Tā ir  jauka tradīcija - noslēgt gadu ar koncertu,  priecājoties par  audzēkņu sasniegumiem kopā ar vecākiem. Ļoti iespējams, ka var spēlēt  precīzāk, tīrāk, ātrāk, izteiksmīgāk, bet šajā brīdī mūsu audzēknis spēlē tā, kā viņš VAR  ŠAJĀ BRĪDĪ.
Priecāsimies par paveikto, sajutīsim gandarījumu, ka esam darījuši labāko, ko šajā brīdī mēs kā skolotāji varam un protam! Lai jauka vasara!

Foto no klašu koncertiem http://jms.dsp.lv/aktuali/gada-nosleguma-koncerti/
 

Jaunie talanti muzicē kopā ar Jelgavas kamerorķestri

Par jauku tradīciju kļuvusi iespēja skolas labākajiem audzēkņiem - konkursu lureātiem -  muzicēt kopā ar Jelgavas kamerorķestri Aigara Meri vadībā.
Šī gada koncertā muzicēja Nora Priekule (klavieres),Elvīra Grendziņa (flauta ) Harijs Pudulis (trompete), kokļu duets   - Asnāte Vadziša  un Stefānija Stupenko, Līvija Tolpežņikova (oboja),vokālais duets -  Jānis  Landmanis un Līga Zariņa, ,akordeonu duets -  Darja  Grišina  un Anta Puķīte, Natans Gohbergs (čells),Dārta Adele Puriņa (čells). 
PALDIES visiem par ieguldījumu Mūzikas notikuma tapšanā!

Koncerta video ieraksts apskatāms šeit:https://failiem.lv/u/uadcxqu8


 
 
 

Topošās absolventes muzicē Rojā

2019.gada 9.maijā Rojas Mūzikas un mākslas skolas koncertzālē izskanēja skaista klaviermūzikas pēcpusdiena, kurā skaņdarbus no noslēguma eksāmena programmām atskaņoja Rojas MMS 8.klavierspēles klases audzēknes Ieva Grīnīte un Adriana Laura Gūtšmite (sk.Brigita Kvālberga) un Jelgavas Mūzikas vidusskolas 8.klavierspēles klases audzēknes Elēna Undīne Ziemele un Marta Piļāne (sk.Meldra Krūmiņa).

Draudzības koncerta idejas autore sk.Edīte Kivila pateicas Rojas MMS pedagogiem un direktoram Jānim Kivilam par brīnišķīgi noorganizēto koncertu un sirsnīgo uzņemšanu. Pārsteidza arī Rojas MMS audzēkņu priekšzīmīgā, klusā uzvedība koncerta laikā un uzmanīgā ieklausīšanās topošo absolventu atskaņotajos skaņdarbos.

Ikviena publiska uzstāšanās 8.klases audzēknēm šobrīd ir būtiska, lai iegūtu nepieciešamo pārliecību un muzicēšanas brīvību, gatavojoties klavierspēles noslēguma eksāmenam 14.maijā. Veiksmi!!!

Klavierspēles topošie absolventi muzicē Dobelē

2019.gada 26.aprīlī Dobeles pilsētas kultūras namā notika Zemgales reģiona mūzikas skolu klavierspēles 8.klases audzēkņu Festivāls- Koncerts "Mans mīļākais skaņdarbs skolu beidzot", kurā piedalījās klavieru klases audzēkņi no Jelgavas MV, Dobeles MS, Ozolnieku MS un Salgales MMS.
Koncertā izskanēja skaņdarbi no šī gada diplomeksāmena programmām. Audzēkņiem šis koncerts bija lieliska iespēja ieklausījās citu 8.kl. absolventu sniegumā.

 Koncertā piedalījās mūsu skolas audzēkņi - :Laura Anna Badūne, Līva Skapste, Justīne Sauka, Veronika Kuļiņeca, Nellija Večorko, Alise Puķīte, Anastasija Sļotova un Elēna Undīne Ziemele.
Paldies skolotājām Edītei Kivilai, Inesei Žuravskai, Natālijai Silovai, Natālijai Prihodčenko, Irinai Lakšinai, Meldrai Krūmiņai par audzēkņu sagatavošanu koncertam!

Paldies izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle - Klavierspēle vadītājai Silvija Audrei par sagādāto iespēju muzicēt un gūt skatuves pieredzi Festivālā- Koncertā Dobelē!

Projekts "RAPAPRO"

 25.aprīlī mūsu skolā beidzās Radošās partnerības projekts (RaPaPro) "Pile", kā ietvaros 1. kursa audzēkņi iepazinās ar Zemgales reģiona pilīm, to leģendām un izveidoja muzikāli literāru ierakstu, ko prezentēja Jelgavas Tūrisma informācijas centrā Tornis.

Paldies gidei Inai Jurģei, ieraksta režisoram Guntim Šveicaram, skolotājām Andai Ošai, Birutai Derumai, Dagnijai Jākobsonei!

Stipendija labākajai vācu valodas pratējai

Jau vairākus gadus mūsu skolu saista draudzība ar baltvāciešu biedrību Vācijā, Bādenes-Virtembergas pavalstī. Šī nevalstiskā organizācija dažādi atbalsta vācu valodas un kultūras aktivitātes Latvijā.

Katru gadu tiek piešķirta 100 eiro liela naudas balva mūsu skolas audzēknim/-ei, kurš/kura ar entuziasmu un centību apguvis vācu valodu.Šādu balvu saņem audzēkņi atsevišķās Latvijas un Igaunijas skolās. Naudas līdzekļi balvai tiek iegūti, vācot ziedojumus.

Šogad šo balvu ieguva Jelgavas Mūzikas vidusskolas 3.kursa audzēkne Darīna Pitkēviča. 

PALDIES skolotājai Ramonai Vaļģei par ieguldījumu audzēkņes izaugsmē!

Ciemojamies un stāstām par sevi Bauskas Mūzikas un mākslas skolā

Veidojot sadarbību ar reģiona skolām, Bauskas Mūzikas un mākslas skolā 23.aprīlī ciemojās mūsu skolas radošā delegācija - skolas direktors Artūrs Puķītis, direktora vietniece Ināra Puķīte un vidusskolas audzēkņi.

Kopējā koncertā muzicēja gan Bauskas Mūzikas un mākslas skolas šī gada absolventi, gan ciemiņi no Jelgavas. Sarunā ar topošo absolventu vecākiem, mūsu skolas  pārstāvji pastāstīja par iespējām turpināt profesionālo izglītību mūzikā.

Paldies mājiniekiem - direktorei Anitai Velmunskai un viņas vietniecei Initai Iderei - Bankavai -  par viesmīlību!

Solo dziedāšanas konkurss "Cīruļa dziesma" izskanējis

Trešdien, 17.aprīlī pl.12,00 Jelgavas mūzikas vidusskolas koncertzālē izskanēja  Zemgales reģiona mūzikas skolu solo dziedāšanas konkurss "Cīruļa dziesma", kurā piedalījās 32 audzēkņi 3 vecuma grupās no Auces, Bauskas, Dobeles, Iecavas, Ozolniekiem,Jelgavas novada un Jelgavas Mūzikas skolām.

Konkursu  žūrijā strādāja Evija Lagzdiņa (Jelgavas Mūzikas vidusskolas vokālā pedagoģe), Karīna Zandersone (Dobeles Mūzikas skolas zēnu kora diriģente) un Guntis Pavilons (Jelgavas Mūzikas vidusskolas diriģēšanas nodaļas vadītājs).

 

Akordeona spēles audzēkņu koncerts

11.aprīlī notika akordeona spēles audzēkņu koncerts, kurā muzicēja skolotāju Ludmilas Furmanovas, Marijas Muravjovas, Irēnas Keičas un Līgas Valteres audzēkņi.

Akordeonas spēles audzēkņi šogad aktīvi piedalās un gūst  panākumus konkursos - veiksmi  arī turpmāk!

Komponistes Ilzes Arnes autorvakars

Pavasarīgi silts izvērsās komponistes Ilzes Arnes autorvakars. Mūzika klavierēm, dažādiem instrumentiem, kā arī  solo un kora dziesmas, izskanēja ļoti krāsaini. Gluži kā ziedi, ko komponistei dāvāja mazie mūziķi.

Kā gan ir spēlēt un dziedāt, kad klausās pati komponiste?   Kādas ir bijušas ieceres, rakstot mūziku - atbildes uz šiem un citiem jautājumiem varēja rast sarunā ar komponisti Ilzi Arni, kuru prasmīgi vadīja skolotāja Edīte Bergmane.

Paldies komponistei par klātbūtni un vēl daudz radošas veiksmes!

Mirkļi  no notikuma foto galerijā http://jelgavasmuzskola.lv/foto/?mode=read#gal50_59 (paldies Ievai Lejavai par foto)
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību, kā arī uzkrāj anonīmus datus par vietnes apmeklējumu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai jelgavasmuzskola.lv