Jaunumi

Ciemojamies un stāstām par sevi Bauskas Mūzikas un mākslas skolā

Veidojot sadarbību ar reģiona skolām, Bauskas Mūzikas un mākslas skolā 23.aprīlī ciemojās mūsu skolas radošā delegācija - skolas direktors Artūrs Puķītis, direktora vietniece Ināra Puķīte un vidusskolas audzēkņi.

Kopējā koncertā muzicēja gan Bauskas Mūzikas un mākslas skolas šī gada absolventi, gan ciemiņi no Jelgavas.

Sarunā ar topošo absolventu vecākiem, mūsu skolas  pārstāvji pastāstīja par iespējām turpināt profesionālo izglītību mūzikā.

Paldies mājiniekiem - direktorei Anitai Velmunskai un viņas vietniecei Initai Iderei - Bankavai -  par viesmīlību!

Konkurss "Gada ģitārists" noslēdzies

12.aprīlī IecavasMūzikas un māklsas skolā notika konkurss Latvijas gada ģitārists, kurā piedalījās Mūzikas vidusskolas 1.kursa audzēknis Dāvis Dzintars un ieguva Atzinību.

Paldies 
par ieguldīto darbu skolotājam Endijam Rožkalnam!

Solo dziedāšanas konkurss "Cīruļa dziesma" izskanējis

Trešdien, 17.aprīlī pl.12,00 Jelgavas mūzikas vidusskolas koncertzālē izskanēja  Zemgales reģiona mūzikas skolu solo dziedāšanas konkurss "Cīruļa dziesma", kurā piedalījās 32 audzēkņi 3 vecuma grupās no Auces, Bauskas, Dobeles, Iecavas, Ozolniekiem,Jelgavas novada un Jelgavas Mūzikas skolām.

Konkursu  žūrijā strādāja Evija Lagzdiņa (Jelgavas Mūzikas vidusskolas vokālā pedagoģe), Karīna Zandersone (Dobeles Mūzikas skolas zēnu kora diriģente) un Guntis Pavilons (Jelgavas Mūzikas vidusskolas diriģēšanas nodaļas vadītājs).

 

Panākumi konkursā "Young Musician - 2019"

No 6. - 10. aprīlim Tallinā norisinājās jauno pianistu, vijolnieku un čellistu konkurss "Young Musician - 2019", kurā čellu grupā piedalījās  divi skolotājas Irinas Titarenko audzēkņi - 2.klases audzēknis Kristiāns Gorbatko (A grupā) un 7.klases audzēknis Natans Gohbergs (B grupā).

Apsveicam Kristiānu Gorbatko ar iegūto 3.vietu!

Paldies par ieguldīto darbu skolotājai Irinai Titarenko un koncertmeistariem Annai Rudzišai un Uģim Muzikantam!

X Latvijas pūtēju orķestru konkursā

2019. gada 30. un 31. martā Siguldā norisinājās viens no gada nozīmīgākajiem notikumiem pūtēju orķestriem - X Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā piedalījās 38 pūtēju orķestri – kopā ap 1400 mūziķu četrās grūtības pakāpju grupās.

Jelgavas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris startēja III grupā, kuru vērtēja Valdis Butāns - orķestra “Rīga” galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs, Guntis Kumačevs - Kurzemes kultūrvēsturiskā novada pūtēju orķestru virsdiriģents, Nacionālo Bruņoto spēku orķestra diriģents un Daiņus Paviļonis  - diriģents, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas orķestra diriģēšanas katedras vadītājs.

Mūsu  skolas orķestris  diriģenta  Raita Ašmaņa vadībā ieguva 2,vietu! Apsveicam!

Akordeona spēles audzēkņu koncerts

11.aprīlī notika akordeona spēles audzēkņu koncerts, kurā muzicēja skolotāju Ludmilas Furmanovas, Marijas Muravjovas, Irēnas Keičas un Līgas Valteres audzēkņi.

Akordeonas spēles audzēkņi šogad aktīvi piedalās un gūst  panākumus konkursos - veiksmi  arī turpmāk!

Vieglās un džeza mūzikas ansambļu konkursā “Rojas ritmi 2019”

2019.gada 6.aprīlī Rojas kultūras centrā notika V Vieglās un džeza mūzikas ansambļu konkurss “Rojas ritmi 2019” .

Kvartetu - kvintetu kategorijā 2.vietu ieguva mūsu skolas kolektīvs VIA Forte skolotāja Kārļa Krusta vadībā! Apsveicam!

Panākumi Starptautiskajā akordeonistu konkursā "ASCOLATE 2019"

No 5. līdz 7.aprīlim Kauņā, J,Gruodžio konservatorijā, norisinājās XIII Strptautiskais akordeonistu konkurss "ASCOLATE 2019", kurā piedalījās arī mūsu skolas skolotājas Ludmilas Furmanovas akordeona spēles audzēknes Anta Puķīte (4.kurss) un Darja Grišina (3.kurss).

Spraigā konkurencē Anta ieguva 1,vietu savā (A7) grupā, Darja - 2.vietu (A6) grupā.
 Jaunās mūziķes piedalījās arī ansambļu konkursā un ieguva 1.vietu.

Apsveicam ar panākumiem Antu un Darju!

Paldies par ieguldīto darbu skolotājai Ludmilai Furmanovai!
 

Obojiste Līvija Tolpežņikova piedalās konkursā Lietuvā

Stāsta Līvija Tolpežņikova:  " 29. un 30.martā ar koncertmeistaru Raiti Rozenbergu un savu mammu biju konkursā VENTUS MUSICALE 2019, kas   kopumā bija ļoti liels. Tur varēja piedalīties visi pūšaminstrumenti. Koka pūšaminstrumentu  žūrijā bija Lietuvā atzīts obojists Robertas Beinaris,  kuru reiz  jau bija satikusi Latvijas starptautiskajā konkursā “Jaunais Mūziķis”.

Konkursā bija daudz lietuviešu, bet bija arī konkursanti no  Latvijas, arī baltkrievi un somi. Konkursā kopā bija tikai 4 obojas un manā,D grupā,  biju vienīgā. Tas man bija liels pārsteigums,jo biju gaidījusi lielu un spēcīgu Lietuvas konkurenci. Brauciens uz ārvalstu konkursu man bija pirmais" 

Pārsteigums- konkursu jebkurš varēja skatīties tiešsaistē, internetā. Tādēļ Līvijai juta līdz gan skolotājs Dainis Cimermanis, gan   visa lielā ģimene. Mājās obojiste atveda ar diplomu un pieredzi, kas lika  saprast, ko darija nepareizi un ko nākamreiz jāpamaina. Tas lieliski noderēs turpmākajā izaugsmē!

 

Komponistes Ilzes Arnes autorvakars

Pavasarīgi silts izvērsās komponistes Ilzes Arnes autorvakars. Mūzika klavierēm, dažādiem instrumentiem, kā arī  solo un kora dziesmas, izskanēja ļoti krāsaini. Gluži kā ziedi, ko komponistei dāvāja mazie mūziķi.

Kā gan ir spēlēt un dziedāt, kad klausās pati komponiste?   Kādas ir bijušas ieceres, rakstot mūziku - atbildes uz šiem un citiem jautājumiem varēja rast sarunā ar komponisti Ilzi Arni, kuru prasmīgi vadīja skolotāja Edīte Bergmane.

Paldies komponistei par klātbūtni un vēl daudz radošas veiksmes!

Mirkļi  no notikuma foto galerijā http://jelgavasmuzskola.lv/foto/?mode=read#gal50_59 (paldies Ievai Lejavai par foto)