Trio "Toccare" koncerts

Ikviens interesents būs mīļi gaidīts trio “Toccare” koncertā, 13. decembrī plkst. 18.00 Jelgavas Mūzikas vidusskolas koncertzālē.

2022. gadā komponists Alvils Altmanis dibinājis trio “Toccare”. Tā sastāvā: Alvils Altmanis (basklarnete), Andris Arnicāns (fagots) un Ventis Zilberts (klavieres).
Izveidojies netradicionāls ansamblis no profesionāliem Latvijas mūziķiem, kuri atskaņo jebkura žanra mūziku augsta izpildījuma līmenī. Trio dalībnieku
spēles meistarības līmenis pamatoti papildina Latvijas profesionālo instrumentalās
mūzikas atskaņotāju rindas.
Trio izveidotājs Alvils Altmanis, par pamatu nosaukumam ņemot savu skaņdarbu no veltījuma Emīlam Dārziņam “Toccare” (lat. pieskāriens).

Trio koncerti izskanējuši jau Rigā un Siguldā. Plānoti koncerti Latvijā un tās mūzikas skolās, lai klausītājus iepazīstinātu ar dažādu laikmetu mūziku un ar šiem specifiskajiem mūzikas instrumentiem trio sastavā. Trio dalībnieks, basklarnetists, komponists Alvils Altmanis speciāli šīs programmas izveidošanai komponējis jaunu skaņdarbu. Šajos koncertos skanēs baroka laika mūzika, čehu komponistu oriģinālskaņdarbi šiem mūzikas instrumentiem, kā arī Alfrēda Kalniņa un Alvila Altmaņa mūzika. Jau tiek domāts par nākošajām trio koncertprogrammām un tiks rosināti latviešu komponisti, lai speciāli rakstītu jaunu mūziku šādam sastāvam.