Skolas vēsture



Skolas veidošanās


Jelgavas Mūzikas vidusskolas pirmsākumi meklējami 1921. gadā, kad Jelgavā tiek dibināta Tautas konservatorija, par kuras vadītāju kļūst Jēkabs Mediņš.

No 1945. līdz 1967. gadam, jau kā Mūzikas vidusskola – tā savu mājvietu atrod Uzvaras ielā.
1960. gada skola pārceļas uz plašākām telpām Lapskalna ielā 2. Taču arī te augošajai skolai kļūst par šauru.


Jaunā skolas ēka

1973.gadā tiek atklāts skolas jaunais korpuss.Skolas direktoram Arvīdam Tareilam ir izdevies piepildīt savu priekšgājēju, Filipa Šveinika un Veltas Pļaviņas, sapni par skolas paplašināšanu un tam laikam modernas koncertzāles izbūvi. Atklāšanas koncertā jaunajā koncertzālē muzicē Latvijas filharmonijas kamerorķestris un vijolnieks Gidons Krēmers.
No 1974. līdz 2005. gadam skolas izaugsmi rūpējas direktori – Aija Grūtupa, Marģers Dreimanis un Jānis Keičs.
1983. gadā skolai piešķir komponista Jāņa Ozoliņa vārdu, kura darbība un komponista daiļrade saistīta ar Jelgavu jau no 1926. gada.
No 1992.–2002. gadam skolai ir Mūzikas koledžas statuss.
Skolotāji, kurus atceras 

Jelgavas Mūzikas vidusskolā ir strādājuši daudzi izcili pedagogi - Jūlijs Grūtups, Valdis Miezītis, Gunārs Ordelovskis, Jānis Krūskops, Vilmārs Vasulis, Georgs Sniķeris, Arnis Eizenbergs, Kārlis Venckus, Gunta Micāne, Valentīna Butāne, Velta Rieksta, Silvija Līce, Ārija Melngaile, Ērika Židele, Felicita Šnē, Romāns Šnē un  citi.

Skolas šodiena

Šobrīd Jelgavas Mūzikas vidusskola ir Latvijas Republikas Kultūras ministrijas padotības iestāde, kura īsteno profesionālo vidējo (58 audzēkņi) un profesionālās ievirzes (360 audzēkņi) izglītību  mūzikā.

Šeit var apgūt klavieru, stīgu instrumentu, dažādu pūšaminstrumentu, sitaminstrumentu, akordeona, ģitāras un  kokles spēli, kā arī solo dziedāšanu, kordiriģēšanu un mūsdienu ritmisko mūziku.

Mācoties Mūzikas vidusskolā, papildus mūzikai tiek apgūti arī vispārizglītojošie priekšmeti. Skolas absolventi iegūst konkurētspējīgu izglītību un var turpināt studijas gan mūzikā, gan citās augstskolās.
Izglītības iestādē darbojas dažādi kolektīvi – kori, orķestri, ansambļi.
Audzēkņi regulāri piedalās konkursos, festivālos un citos radošos projektos, tā apliecinot profesionālo meistarību.

Mēs lepojamies

Skola lepojas ar absolventiem, kuri ir nesuši  tās vārdu pasaulē un Latvijā: dziedātājiem Laimu Andersoni-Silāri, Jāni Kurševu, Juri Zvirbuli, diriģentiem Normundu Šnē, Aigaru Meri, komponistiem Paulu Dambi, Alvilu Altmani, Indru Riši, pianistiem Ilzi Dzērvi, Jāni Matuli, Juri Žvikovu, saksofonistu Aināru Šablovski, obojistu Daini Cimmermani, ērģelnieku Aigaru Reini, vijolnieci Inesi Štrāli, mūziķiem Lauri Reiniku, Žoržu Siksnu un daudziem citiem.
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību, kā arī uzkrāj anonīmus datus par vietnes apmeklējumu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai jelgavasmuzskola.lv