Jaunumi

Gatavojoties konkursam muzicējam Ģ.Eliasa muzejā

12.janvārī Ģ.Eliasa muzejā notika ikgadējais (jau trešo reizi) Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņu un pedagogu koncerts gatavojoties Valsts konkursa II kārtai. Šoreiz savas prasmes rādīja pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu audzēkņi.

Pēc koncerta visiem  interesentiem bija iespēja iepazīties ar muzeja ekspozīciju un jaunāko izstādi "Kurzemes provinces muzejam- 200".

Vēlot veiksmi konkursā, vēlreiz sirsnīgs paldies visiem koncerta dalībniekiem un viņu līdzjutējiem.

Koncerts J.Akurātera muzejā


13.janvārī J.Akuratera muzejā notika rakstnieka un dzejnieka 143.dzimšanas dienas svinības. Programmā bija J.Akuratera stāsta ''Kalpa zēna vasara" jaunā izdevuma prezentācija, dzejnieka M.Salēja dzimšanas dienas svinības un viņa jaunākā dzejas krājuma atklāšana, kā arī Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa jaunākā albūma prezentācijas koncerts.

   Šajā pasākumā piedalījās arī mūsu vidusskolas audzēknes Līvija Tolpežņikova (oboja), Asnate Vadziša (kokle) un koncertmeistars Raits Rozenbergs. Klausītāji ļoti atsaucīgi uzņēma jauno mūziķu priekšnesumus.

Atzinība un pateicība viņu skolotājiem Dainim Cimermanim un Birutai Derumai.

Valsts konkursa fināls mūzikas vidusskolu sitaminstrumentu un pūšaminstrumentu spēles audzēkņiem noslēdzies

Četras dienas Jelgavas Mūzikas vidusskolas koncertzāli piepildīja mūzika - šeit norisinājās Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas Pūšaminstrumentu spēle un Sitaminstrumentu spēle  audzēkņu valsts konkursa fināls.
Tajā piedallījās 104 jaunie mūziķi no 11 mūzikas izglītības ietādēm.

Apsveicam


 

Izskanējuši klašu Ziemassvētku konccerti

Tā ir jauka tradīcija  - dot iespēju katram audzēknim muzicēt savas klases Ziemassvētku koncertā.
Skolotāja Inta Gutāne stāsta, ka šis ikgadējais gada nogales  koncerts ir ne tikai muzicēšana, dāvaniņas,konkursi, dziesmas un dzejoļi, bet arī iespēja satikties  ar audzēkņu vecākiem, būt kopā.
Ziemassvētku koncerts ir skaista tradīcija klavierspēles skolotāju Silvijas Audres, Meldras Krūmiņas, Natālijas Silovas un arī citu instrumentu skolotāju klasēs. 

Ziemassvētku klašu koncerti tiek rīkoti arī ārpus skolas telpām, "paplašinot ģeogrāfiju" skolotāja Natālija Silova klases koncertu rīkoja Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā, bet čella spēles skolotāja Sallija Bankevica - Ozolnieku Mūzikas skolā.

Vijoļspēles audzēkņu Ziemassvētku koncerts

Vai zināt, kādas ir  Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas Eiropā? Pajautājiet vijoļspēles skolotājai Maijai Andersonei - šī koncerta "stāstniecei".

 Klausītāji varēja domās aizceļot uz   tālām zemēm un klausīties daudzveidīgu mūziku vijolei, arī latviešu komponistu skaņdarbus.

Saldas dāvaniņas, foto pie eglītes un brīvlaikam durvis vaļā!

 

Mūzikas vidusskolas audzēkņu Ziemassvētku koncerts

Kā skaista Ziemassvētku dāvana skolotājiem izskanēja Mūzikas vidusskolas audzēkņu Ziemassvētku koncerts.

No klasikas līdz džezam, no smalkas saspēles līdz iepriecinošai  tehniskai varēšanai, no mierīga plūduma līdz  ritmu rotaļām -  - tik dadzveidīgs bija jauno mūziķu sniegums.

Jauku pārsteigumu sagadāja Riharda Jakuško veidotā džeziskā aranžija  Ziemassvētku dziesmai  "Klusa nakts, svēta nakts" balsij , stīgu kvartetam un ritma grupai.

Skolas Ziemassvētku koncerts

Vai Grinčam izdotos nozagt Ziemassvētkus mūzikas skolā?
Svētku koncerta veidotāja Aelita Dumpe kopā ar savām vijoles klases audzēknēm, izpēlējot tik pazīstamo stāstu, mūs mierina - kurš gan spēj pretoties Ziemassvētku brīnumam! 

Koru, ansambļu, orķestru un solistu balsīs  un skaņās,  jautro notikumu virpulī laiks aizlidoja nemanot. 
 Un tā - katru gad' no jauna....

Kāpēc gan Ziemassvētki ir tikai reizi gadā? 


 

Ziemassvētku jampadracis draiskojas klavierēs

Koncertā "Ziemassvētku jampadracis " varēja ne tikai klausīties mūziku klavierēm , bet arī uzzināt, kāds klavierspēles audzēkņiem ir bijis aizvadītais Suņa gads ( omulīgais Suņuks - skolotāja Inta Gutāne) un pazīlēt, ko nesīs nākamais  - Cūkas gads (šarmantais Sivēns - skolotāja Meldra Krūmiņa).

Maisā ar mānīgo uzrakstu KARTUPEĻI, slēpās saldas karameļu "cūkastītes" - balva uz skatuves muzicējošajiem audzēkņiem. Lai veikli pirksti arī turpmāk!

"Sidrabiņa lietiņš lija"

Katru gadu Ziemassvētku gaidīšanas laikā skolotāja Biruta Deruma rīko kokles spēles audzēkņu koncertu. Mainās audzēkņi, mūzika, bet Sidrabiņa lietiņš līst katros Ziemassvētkos jau daudzus gadus.

Šogad īpašais bija tas, ka audzēkņi spēlēja ne tikai koncertkokles, bet arī latviskās  etno kokles.

Balsu un kokļu maigais skanējums veidoja noskaņu, kurā patiešām likās, ka par spīti tumsai aiz loga,  
visi sīki žagariņi sidrabiņu vizināja....

Iniciatīva "Latvijas skolas soma"

6.decembrī Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņi piedalījās iniciatīvas "Skolas soma" aktivitātē. Mums bija iespēja apmeklēt Latvijas mūzikas instrumentu būvētāju izstādi Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolā, klausīties plašu stāstījumu par katru meistaru un viņa būvētajiem instrumentiem, kā arī jaunieši drīkstēja izmēģināt gandrīz visus instrumentus.

Pēc tam mēs apmeklējām Rīgas biržu, kur divu gidu vadīti iepazināmies ar muzeja pastāvīgo ekspozīciju -redzējām gan Biržas seifā dusošo ēģiptiešu mūmiju, gan Baltijā plašāko Austrumu mākslas kolekciju, gan Eiropas mākslinieku darbus.
Dienas noslēgumā visiem bija iespēja redzēt filmu "HOMO NOVUS" kinoteātrī Splendid Palace. 
Paldies Kultūras ministrijai par lielisko iespēju piedzīvot Latvijas kultūru un mākslu ikvienam audzēknim!