Stipendija labākajai vācu valodas pratējai

Jau vairākus gadus mūsu skolu saista draudzība ar baltvāciešu biedrību Vācijā, Bādenes-Virtembergas pavalstī. Šī nevalstiskā organizācija dažādi atbalsta vācu valodas un kultūras aktivitātes Latvijā.

Katru gadu tiek piešķirta 100 eiro liela naudas balva mūsu skolas audzēknim/-ei, kurš/kura ar entuziasmu un centību apguvis vācu valodu.Šādu balvu saņem audzēkņi atsevišķās Latvijas un Igaunijas skolās. Naudas līdzekļi balvai tiek iegūti, vācot ziedojumus.

Šogad šo balvu ieguva Jelgavas Mūzikas vidusskolas 3.kursa audzēkne Darīna Pitkēviča.

PALDIES skolotājai Ramonai Vaļģei par ieguldījumu audzēkņes izaugsmē!

Ciemojamies un stāstām par sevi Bauskas Mūzikas un mākslas skolā

Veidojot sadarbību ar reģiona skolām, Bauskas Mūzikas un mākslas skolā 23.aprīlī ciemojās mūsu skolas radošā delegācija - skolas direktors Artūrs Puķītis, direktora vietniece Ināra Puķīte un vidusskolas audzēkņi.

Kopējā koncertā muzicēja gan Bauskas Mūzikas un mākslas skolas šī gada absolventi, gan ciemiņi no Jelgavas. Sarunā ar topošo absolventu vecākiem, mūsu skolas  pārstāvji pastāstīja par iespējām turpināt profesionālo izglītību mūzikā.

Paldies mājiniekiem - direktorei Anitai Velmunskai un viņas vietniecei Initai Iderei - Bankavai -  par viesmīlību!

Solo dziedāšanas konkurss "Cīruļa dziesma" izskanējis

Trešdien, 17.aprīlī pl.12,00 Jelgavas mūzikas vidusskolas koncertzālē izskanēja  Zemgales reģiona mūzikas skolu solo dziedāšanas konkurss "Cīruļa dziesma", kurā piedalījās 32 audzēkņi 3 vecuma grupās no Auces, Bauskas, Dobeles, Iecavas, Ozolniekiem,Jelgavas novada un Jelgavas Mūzikas skolām.

Konkursu  žūrijā strādāja Evija Lagzdiņa (Jelgavas Mūzikas vidusskolas vokālā pedagoģe), Karīna Zandersone (Dobeles Mūzikas skolas zēnu kora diriģente) un Guntis Pavilons (Jelgavas Mūzikas vidusskolas diriģēšanas nodaļas vadītājs).

Akordeona spēles audzēkņu koncerts

11.aprīlī notika akordeona spēles audzēkņu koncerts, kurā muzicēja skolotāju Ludmilas Furmanovas, Marijas Muravjovas, Irēnas Keičas un Līgas Valteres audzēkņi.

Akordeonas spēles audzēkņi šogad aktīvi piedalās un gūst  panākumus konkursos - veiksmi  arī turpmāk!

Komponistes Ilzes Arnes autorvakars

Pavasarīgi silts izvērsās komponistes Ilzes Arnes autorvakars. Mūzika klavierēm, dažādiem instrumentiem, kā arī  solo un kora dziesmas, izskanēja ļoti krāsaini. Gluži kā ziedi, ko komponistei dāvāja mazie mūziķi.

Kā gan ir spēlēt un dziedāt, kad klausās pati komponiste?   Kādas ir bijušas ieceres, rakstot mūziku - atbildes uz šiem un citiem jautājumiem varēja rast sarunā ar komponisti Ilzi Arni, kuru prasmīgi vadīja skolotāja Edīte Bergmane.

Paldies komponistei par klātbūtni un vēl daudz radošas veiksmes!

Mirkļi  no notikuma foto galerijā http://jelgavasmuzskola.lv/foto/?mode=read#gal50_59 (paldies Ievai Lejavai par foto)

Akordeonistu koncerts

Šā gada 28.martā Integrācijas pārvaldē notika ikgadējais (jau trešo reizi) akordeonistu koncerts. Tajā piedalījās gan mazās skolas, gan vidusskolas audzēkņi un pedagogi. Koncertā muzicēja solisti, ansambļi un akordeonistu orķestris (skolotājas Marijas Vasiļjevas vadībā).

Jaunos mūziķus sirsnīgi atbalstīja viņu vecāki. Koncertu vadīja skolotāja Līga Valtere.

Zemgales reģiona mūzikas skolu vijonieku un čellistu festivālā

Šogad Zemgales reģiona mūzikas skolu vijolnieki un čellisti par sava festivāla tēmu bija izvēlējušies deju pasauli, ar kuru iepazīties palīdzēja skolotāja Sallija Bankevica un 6.čella klases audzēkne Amanda Trezune.

Tika spēlētas gan senās, gan balles un tautas dejas. Menuetu kā deju skaisti ilustrēja mazās vijolnieces Dārta, Elīza un Marta, bet Annija ar partneri Miku griezās aizrautīgos latviešu tautas deju soļos.

Festivālā piedalījās Auces, Bauskas, Dobeles, Tukuma, Iecavas, Ozolnieku un Jelgavas mūzikas skolu audzēkņi un skolotāji.

Paldies folkloras kopai "Dimzēns" un īpaši Veltai Lejai par iespēju baudīt latvju dančus un rotaļas festivāla noslēgumā!

Koncerts 2.sākumskolā

Šā gada martā mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi piedalījušies 5 reklāmas koncertos dažādās Jelgavas skolās, lai popularizētu mūzikas instrumentus un piesaistītu jaunus interesentus šo instrumentu apgūšanā Jelgavas mūzikas vidusskolā.

27.martā viesojāmies 2.pamatskolā ,kur mūs laipni uzņēma ārpussklases darba organizatore skolotāja Jeļena Mihailovna.

Koncertā piedalījās flautistes Annija Straume (sk.D.Grīnberga) un Evelīna Gavrilova (sk.G.Ozollapa), akordeonisti Jeļena Jasjuļaņeca (sk.M.Vasiļjeva) un Viktors Kacuba (sk.L.Valtere), kā arī Uļjana Hotuļova (saksafons, sk.Sebris), Rihards Bīmanis (mežrags, sk.Dz.Šleija), pie klavierēm muzicēja skolotāja Meldra Krūmiņa, koncertu vadīja skolotāja Līga Valtere.

Stāstām par mūziku un mūsu skolu

Kā katru gadu,  gaidot jaunus audzēkņus, dodamies ciemos uz Jelagvas vispārizglītojošām izglītības iestādēm. Iepazīstinām ar mūzikas instrumentiem, stāstām par mūziku.
Paldies skolotājai Līgai Valterei!
Tā šajā pavasarī jau notikuši un vēl notiks koncerti:
4.03.-4.sākumskolā
5.03.-3.sākumskolā
20.03.-Tehnoloģiju vidusskolā
22.03.- 5.vidusskolā
27.03-2.sākumskolā

Setdien, 23.03 ceļu uz Jelgavas Mūzikas  vidusskolu meklēja vecāki ar bērniem, lai apmeklētu Atvērto durvju dienas.
Skolotāji iepazīstināja ar mūzikas instrumentiem, bet audzēkņi demonstrēja tos darbībā. Foto no pasākuma var atrast fotogalerijā.
Bija interesanti visiem!

V Zemgales reģiona Mūzikas skolu koru festivāls izskanējis

Arī šajā pavasarī jau piekto reizi uz skanīgu sadziedāšanos pulcējās Mūzikas skolu kori no Bauskas, Iecavas, Ozolniekiem, Salgales un Jelgavas.

Katrs koris uzsatājās ar savu programmu, bet izskaņā apvienojās kopkorī.
Kopkori   diriģēja visu koru vadītājas  - Ieva Ūdre, Inga Bukša, Rūta Bergmane, Elīza Hvane, Anda Silgaile un Edīte Bergmane .

Par jauku pārsteigumu - konkursu "Uzmini tautas dziesmu" - bija parūpējusies koncerta vadītāja Kristīne Bīmane.

Paldies "labajiem rūķiem"  par sarūpētejiem gardajiem kliņģeriem!