Jaunumi

Iniciatīva "Latvijas skolas soma"

6.decembrī Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņi piedalījās iniciatīvas "Skolas soma" aktivitātē. Mums bija iespēja apmeklēt Latvijas mūzikas instrumentu būvētāju izstādi Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolā, klausīties plašu stāstījumu par katru meistaru un viņa būvētajiem instrumentiem, kā arī jaunieši drīkstēja izmēģināt gandrīz visus instrumentus.

Pēc tam mēs apmeklējām Rīgas biržu, kur divu gidu vadīti iepazināmies ar muzeja pastāvīgo ekspozīciju -redzējām gan Biržas seifā dusošo ēģiptiešu mūmiju, gan Baltijā plašāko Austrumu mākslas kolekciju, gan Eiropas mākslinieku darbus.
Dienas noslēgumā visiem bija iespēja redzēt filmu "HOMO NOVUS" kinoteātrī Splendid Palace. 
Paldies Kultūras ministrijai par lielisko iespēju piedzīvot Latvijas kultūru un mākslu ikvienam audzēknim!

XIV Starptautiskajā P.Čaikovska konkursā Koknesē

1.decembrī Kokneses Mūzikas skolā notika XIV Starptautiskais P. Čaikovska klaviermūzikas izpildītāju solistu un klavierduetu konkurss. Konkursā piedalījās 62 dalībnieki no Latvijas,  Lietuvas un  Krievijas.Dalībnieki startēja trijās grupās un atskaņoja P. Čaikovska skaņdarbu kā obligāto un 16.,17.,18. gs. komponista skaņdarbu pēc izvēles.

Mūsu skolas 5.klavieru klases audzēkne Nora Priekule ieguva Atzinību, startējot B grupā  19 dalībnieku konkurencē. Apsveicam!
Paldies par ieguldīto darbu skolotājai Intai Gutānei!

Konkursā "Baltu kokles"

I jauno koklētāju konkursā "Baltu kokles" un kompozīciju konkursā "Zalktis" skolotājas Birutas Derumas 2.kokles klases audzēkne Elīza Zariņa ieguva I vietu abās  nominācijās ar izcilu rezultāru 24,5 punkti no maksimālajiem 25 punktiem savā vecuma grupā.

Konkursā piedalījās 25 koklētāji no 14 Latvijas mūzikas skolām.
Elīza  atskaņoja solo programmu un savu kompozīciju "Dzidrais strautiņš".
 
Apsveicam Elīzu Zariņu!
Paldies par ieguldīto  darbu skolotājai Birutai Derumai!

Starptautiskajā jauno talantu konkursā Viļņā

Starptautiskajā jauno talantu konkursā "Tautiski akcenti mūzikā" I kursa audzēkne,  flautiste  Elvīra Grendziņa ieguva I vietu
Paldies par ieguldīto darbu skolotājai Danielai Grīnbergai un koncertmeistarei Anitai Akmenei!

Starptautiskajā jauno vokālistu konkursā Viļņā

Starptautiskajā jauno vokālistu konkursā "Tautiski akcenti mūzikā"  Viļņā 8.kora klases audzēkne Darja Antoņenko ieguva II vietu. Apsveicam!
Paldies par ieguldīto darbu skolotājai Edītei Bergmanei un koncertmeistaram Uģim Muzikantam!

Muzicējam izstādes atklāšanā

18.novembrī Ģ.Eliasa muzejā notika izstādes "Muzeja pērles Latvijas dzimšanas dienā''.
Izstādes svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalījās Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi.

Klavierspēles audzēknis Tomijs Endzelis (skolotāja Silvija Audre), flautiste Elvīra Grendziņa (skolotāja Daniela Grīnberga, konc. Anita Akmene) un vokāliste Lioneta Roze (skolotāja Evija Lagzdiņa, konc. Natālija Prihodčenko).

Cimdotā Latvija

Šajā rudenī Jelgavas Mūzikas vidusskola ar prieku iesaistījās akcijā "Cimdotā Latvija"
Daudzi atsaucās aicinājumam uz skolas bibliotēku atnest savus rakstainos cimdus un pastāstīt, kur tos dabūjuši, izpētīt rakstiņus un krāsu salikumus.

Katram cimdiņam savs stāsts - mammas mīļo roku adīti vai "nomocīti" skolas laikā, kāzās vai jubilejās dāvināti - tie lika gremdēties siltās atmiņās un sarunās par tuviem cilvēkiem, kā arī saņemties un noadīt kādu cimdu pāri par godu Latvijas simtgadei.

 Skolas bibliotēka pārvērtās par mazu darbnīcu, kur ikviens varēja mēģināt noadīt kādu rindiņu no kopīgi adītā cimdu pāra, padalīties ar kādu tehnisku noslēpumu vai padižoties ar savu adījumu.
Prieks un pārsteigums par rakstu un krāsu bagātību bija visiem

Koncerts "Skanam Latvijai" - mūsu dāvana Latvijas simtgadei

Klausītāju pilnā zālē ir izskanējis Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņu un pedagogu koncerts - veltījums  latvijas simtgadei. No tautas dziesmas, caur klasikas skaidrību, līdz mūsdienīgiem ritmiem un  saskaņām  - daudzveidīgs un krāsains, tas rādīja latviešu mūzikas bagātību.

Iepriecināja koncertā muzicējošo  mazo un lielo mūziķu atdeve un muzikalitāte, ko ar dāsniem aplausiem atalgoja klausītāji
Koncertu  vadīja  un arī kā solisti muzicēja 4.kursa audzēkņi - Lioneta Roze un Mareks Alksnis.

Skaistu dāvanu  - dziesmu korim un stīgu orķestrim - bija sagādājusi skolotāja un komponiste Edīte Kivila.
Paldies visiem par klātbūtni, bet īpaši tiem,  kas palīdzēja notikt šim skaistajam  pasākumam!

Klavierspēles audzēkņu koncerts "Latvijai - 100"

13. novembra koncertā iepazīties ar latviešu komponistu mūzikas daudzveidību aicināja klavierspēles audzēkņi. 
Latviešu mūzikas klasiķu Jāzepa Vītola, Jāņa  Ivanova, Jāņa Mediņa skaņu pasauli papildināja mūsu laikabiedru -Viļņa Salaka,  Ilzes Arnes, Selgas Mences  u.c. kompozīcijas.

Koncertā muzicēja gan jaunāko klašu, gan mūzikas vidusskolas audzēkņi, tā parādot izaugsmes ceļu no pirmajiem soļiem līdz  meistarībai melnbalto taustiņu pasaulē.
Koncerta programmu vadīja skolotāja Edīte Kivila, veidojot poētisku noskaņu un papildinot mūziku ar dzeju.

Dižkoncerts "Latvijas gadsimts"

Piektdienas vakarā "Arēna Rīga" izskanēja grandiozais dižkoncerts "Latvijas gadsimts", kurā 1400 skolēnu kopkoris, ap 500 dejotāju, aktieri, solisti un orķestris izdziedāja un izdejoja mūsu valsts aizvadītā gadsimta vēsturi.

Tā muzikālo noformējumu veidoja Raita Ašmaņa bigbends un arī mūsu skolas audzēkņi.