Jaunumi

Stāstām par mūziku un mūsu skolu

Kā katru gadu,  gaidot jaunus audzēkņus, dodamies ciemos uz Jelagvas vispārizglītojošām izglītības iestādēm. Iepazīstinām ar mūzikas instrumentiem, stāstām par mūziku.
Paldies skolotājai Līgai Valterei!
Tā šajā pavasarī jau notikuši un vēl notiks koncerti:
4.03.-4.sākumskolā
5.03.-3.sākumskolā
20.03.-Tehnoloģiju vidusskolā
22.03.- 5.vidusskolā
27.03-2.sākumskolā


Setdien, 23.03 ceļu uz Jelgavas Mūzikas  vidusskolu meklēja vecāki ar bērniem, lai apmeklētu Atvērto durvju dienas.
Skolotāji iepazīstināja ar mūzikas instrumentiem, bet audzēkņi demonstrēja tos darbībā.
Bija interesanti visiem!

 

V Zemgales reģiona Mūzikas skolu koru festivāls izskanējis

Arī šajā pavasarī jau piekto reizi uz skanīgu sadziedāšanos pulcējās Mūzikas skolu kori no Bauskas, Iecavas, Ozolniekiem, Salgales un Jelgavas.

Katrs koris uzsatājās ar savu programmu, bet izskaņā apvienojās kopkorī.
Kopkori   diriģēja visu koru vadītājas  - Ieva Ūdre, Inga Bukša, Rūta Bergmane, Elīza Hvane, Anda Silgaile un Edīte Bergmane .

Par jauku pārsteigumu - konkursu "Uzmini tautas dziesmu" - bija parūpējusies koncerta vadītāja Kristīne Bīmane.

Paldies "labajiem rūķiem"  par sarūpētejiem gardajiem kliņģeriem!

Akordeonistu festivāls Limbažos

N0 7. līdz 9.martam jau  15. reizi izskanēja Starptautiskais akordeonistu festivāls Limbažos. Festivāls notiek katru otro gadu – tas nozīmē, ka drosmīgā iecere par starptautisku festivālu ir spējusi pastāvēt jau 30 gadus, pateicoties tādai personībai kā Viktoram Ņikandrovam, kurš visus šos gadus bija festivāla iniciators un organizatoriskais virzītājspēks.

Jelgavas Mūzikas vidusskolu festivālā pārstāvēja akordeonistu duets Anta Puķīte un Darja Grišina, kas  spēlēja arī festivāla atklāšanas koncertā uz vienas skatuves ar tādiem pasaules slaveniem akordeonistiem kā Ņikita Vlasovs, Samuels Telari, Vladimirs Ušakovs u.c. 

Arī otrajā festivāla dienā, studentu koncertā, mūsu skolu pārstāvēja 4. klases audzēkne Jeļena Jasjuļaņeca (skolotāja M. Vasiļjeva), 3. kursa akordeoniste Darja Grišina un 4. kursa akordeoniste Anta Puķīte (skolotāja L. Furmanova). 
 

Panākumi sitminstrumentu spēles konkursā Šauļos

SVEICAM Starptautiskā sitaminstrumentu spēles  konkursa “Ritmas percussion kitaip’’2019
uzvarētājus! 

Grand Prix
Markusam Šīmanim 
Laureāta diploms
Marekam Alksnim

PALDIES skolotājam Gundaram  Lintiņam un koncertmeistaram Valdim Tensonam!
 

Čellisti piedalās Starptautiskā mūzikas festivālā Kauņā

Jau otro gadu Sakrālās mūzikas skola Kauņā rīko Starptautisku bērnu un jauniešu mūzikas festivālu "Laudate pueri". Šogad tajā piedalījās arī 4.-6.kl. čellistu ansamblis, skolotāja Sallija Bankevica un koncertmeistars Valdis Tensons.

Festivāla viena sadaļa ir veltīta  kora mūzikas un dziedāšanas tradīciju attīstībai, bet otra dažādām pieejām stīgu instrumentu spēles mācīšanā. Tā Suzuki mācību metode  ir ieguvusi popularitāti  stīgu instrumentu skolotāju vidū Lietuvā, dodot  iespēju  bērniem viegli uztveramā veidā mācīties mūziku jau agrīnā vecumā.

Jelgavas Mūzikas vidusskolas čella klases audzēkņi  atskaņoja gan  savu solo programmu, gan  piedalījās A.Vivaldi Koncerta 2 čelliem atkaņojumā kopā ar lietuviešu čellistiem dienas - solistu un ansambļu -   koncertā.
Festivāla nolēgumā muzicējām kopējā orķestrī, Suzuki metodes vienotais pamatrepertuārs ļauj katrā pasaules malā atrast domu biedrus un iesaistīties kopējā muzicēšanā.
Prieks par kopā pavadītu mūzikai veltītu dienu! 
 

Kokļu stīgas ievibrē pavasari

«Kokles spēle Latvijā ir augstā profesionālā līmenī. Koklētāju repertuārā ir gan tautas mūzika, gan arī oriģinālmūzika, klasiskā un laikmetīgā mūzika,» atzīst kokļu mūzikas festivāla «Apstīgoju zelta kokli, nodziedāju skaņu dziesmu» mākslinieciskā vadītāja Jelgavas Mūzikas vidusskolas pedagoģe Biruta Deruma.

Festivāls, kas pulcēja  19 koklētāju, tautas mūzikas un vokāli instrumentālos ansambļus, kopumā 115 dalībnieku, ir krāšņi izskanējis.

Kokļu mūzikas festivāla tradīcija Jelgavā aizsākta  pirms 30 gadiem. Sākumā festivāls pulcēja reģiona koklētāju ansambļus, taču gadu gaitā pasākuma mērogs paplašinājies un tajā muzicē kolektīvi no Engures, Iecavas, Jūrmalas, Ķekavas, Olaines, Tukuma, Aizkraukles, Ulbrokas, Vecumniekiem, Rīgas un Jelgavas. 

Mūzikas teorijas konkursā Iecavā

28.februārī Iecavas Mūzikas un mākslas skola aicināja uz konkursu, kura mērķis bija veicināt profesionālās ievirzes izglītības audzēkņu interesi par mūzikas teorētiskajiem priekšmetiem, kā arī attīstīt spēju darboties komandā un uzlabot zināšanas solfedžo un mūzikas teorijā. Konkursā varēja piedalīties  skolu komandas 4 audzēkņu sastāvā.

Jelgavas Mūzikas visusskolu pārsāvēja Elēna Undīne Ziemele, Līva Ašmane, Elīna Krujele un Artūrs Skuja.(7.un 8.kl.). Konkursam gatavoties palīdzēja skolotājas Maruta Silkalne un Ingrīda Grandovska.

32 komandu konkurencē mūsu skolas komanda  tika finālā. Audzēkņi ļoti labi atbildēja, strādāja komandā! Malači! Vakars, nogurums, bija arī strīdīgi jautājumu formulējumi, žūrijas( reizēm) nekonsekvence.
Lai arī  neieguvām godalgotu vietu,  esam apmierināti ar rezultātu. Visiem patika un  tas ir ļoti svarīgi!

Akordeona spēles 1. - 2.klašu audzēkņi muzicē bērnu dārzā

Skolotāja Līga Valtere labprāt stāsta par mūziku un mūzikas instrumentiem. Šoreiz kopā ar viņu ciemos pie mazajiem draugiem bērnudārzā devās akordeona spēles 1. un 2.klases audzēkņi.

"Mazās klavieres" ar podziņām  bērnos radīja lielu interesi.

Paldies akordeona spēles skolotājām par audzēkņu sagatavošanu koncertam!

Ielūdzam uz akordeona mūzikas koncertu

21.02.plkst.17.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks akordeonistu Jeļena Jasjuļaņecas, Darjas Grišinas un Antas Puķītes (ped.Marija Vasiļjeva un Ludmila Furmanova) koncerts "No klasikas līdz tango''.

Koncertā skanēs dažādu laikmetu un stilu skaņdarbi solo un dueta izpildījumā.
Visi laipni gaidīti!
 

Mazie ĶIPARI ciemojas mūzikas skolā

20.februāra rīts bija pilns priecīgām bērnu balsīm - mūzikas skolā ciemojās bērnu dārza "Ķipari" audzēkņi.

Mūzikas skolas audzēkņi sniedza konccertu, bet skolotāja Līga Valtere iepazīstināja mazos ciemiņus ar skolu un  mūzikas instrumentiem.

Pēc koncerta tos varēja apsaktīt tuvāk un pat izmēģināt! Tas visiem sagādāja lielu prieku.